Yangın Dolabı

Yangın Dolap Sistemleri, basınçlı suyun serbest boru hatları veya pompa istasyonları aracılığıyla yangın dolabının içindeki hortumun ucuna ulaştığı yangın söndürme sistemi olarak işlev görür. Yangın dolabı, yangını kontrol altına almak veya yangını söndürmek için gereken su miktarını temin etmek amacıyla kullanılır.

Yangın dolaplarının üretiminde özel olarak seçilmiş malzemeler kullanılmalıdır. Yangın dolapları, sert kauçuk hortumlu veya yassı hortumlu olarak özel belgelere sahip ürünlerle imal edilmelidir. Bu dolaplar, CE belgesine sahip olmalıdır. Yangın dolaplarında kullanılan camlar ve cam kapaklar, temperlenmiş özel güvenlik camlarından seçilmelidir ve yüksek dayanıklılığa sahip olmalıdır. Ürünler, son teknoloji ile üretilerek yüksek sıcaklıklara ve yüksek basınçlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yangın dolabı ürünlerimiz, birçok farklı çeşitte en yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Yasal bir gereklilik olarak, yüksek katlı binalar, 1000 metrekareden büyük kapalı kullanım alanına sahip binalar, atölyeler, depolar, eğitim binaları ve 600 metrekareden büyük kapalı otoparklar gibi birçok alanda, 350 kW’ın üzerinde ısıl kapasiteye sahip kazan daireleri gibi yerlerde yangın dolaplarının zorunlu olarak kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, bir katın boyutu 60 metreyi aştığında da yangın dolabı yapılması gerekmektedir.